Zalety ceramicznej powłoki lakieru

Ochrona lakieru za pomocą powłok ceramicznych, to nowoczesny sposób na dbanie o jakość i wygląd karoserii w naszym samochodzie. Coraz więcej kierowców i właścicieli pojazdów, decyduje się na użycie tej technologii przy wyborze środków ochrony lakieru samochodowego. Jakie posiada właściwości po nałożeniu jej na nasz wóz?

Właściwości ceramicznej ochrony lakieru samochodowego

ceramiczna ochrona lakieruMetoda ta niesie za sobą wiele zalet, w trakcie jej stosowania. Dobrze zabezpiecza przed promieniowaniami UV oraz chemią niszczącą strukturę lakieru i prowadzącą do jego matowienia. Ceramiczna ochrona lakieru nadaje mu bardzo wysoki, efektownie wyglądający połysk. Naniesiona powłoka wydobywa głębię i nasycenie barwy naszej karoserii. Samochód pokryty tą  powłoką, zyskuje bardzo wiele aspektów wizualnych, które przed nałożeniem jej nie były widoczne. Chemia obecna w myjniach samochodowych, nie jest w stanie naruszyć powłoki ceramicznej. Potrafi utrzymać się na karoserii parę lat, w stanie nienaruszonym. Po nałożeniu jest lakier jest też odporna na soki z drzew, które opadają na lakier i potrafią na nim pozostawić przebarwienia. Nakładanie powłoki w czasie trwania zimy, zabezpiecza karoserię przed szkodliwym działaniem soli drogowej. Lakier możemy zabezpieczyć samemu lub powierzyć samochód w ręce specjalistów.

Jeżeli kupiliśmy nowy samochód, warto wykonać zabezpieczenie ceramiczne jego karoserii. Da to nam pewność, że nie będziemy mieli przez parę lat od wykonania pracy, kłopotów z odpryskami i zarysowaniami lakieru, które prowadzą do wydatków na naprawy w warsztatach lakierniczych. Nie będziemy się też martwić o nasz samochód, w trakcie mycia go w myjniach samochodowych lub wystawiając na padające z nieba kwaśne deszcze obecne na terenach przemysłowych.