Wybór zlewu do kuchni

Moja żona Justyna to kobieta, która ceni sobie styl. Dla mnie to, jak prezentuje się nasze mieszkanie, jest sprawą drugiego rzędu. Najważniejsze, by była całkowita wygoda! Justyna zaś na pierwszym miejscu stawia to, jak coś się prezentuje, a dopiero na drugim, czy jest wygodne w użytkowaniu i funkcjonalne. Dlatego aranżacja kuchni była katorgą dla nas obojga.

Czarny zlew z granitu

czarny granitowy zlewNie mogliśmy porozumieć się najprostszych sprawach. Ona chciała czarny granitowy zlew, bo prezentuje się oryginalnie, ja zaś wolałem postawić na klasykę – biały, zwykły zlew, przecież będzie służył jedynie do zmywania naczyń! Batalia była zażarta, jednak ostatecznie to Justyna zwyciężyła. Dałem się przekonać, bo zapoznawszy się z zaletami zlewu granitowego, zrozumiałem, że faktycznie jest to zakup godny uwagi. Taki granitowy zlew posłuży nam bowiem przez lata, jest bowiem praktycznie niezniszczalny – mało podatny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, zarówno pod wpływem uderzeń, jak i jeśli chodzi o zarysowania. W dodatku jest prosty do utrzymania w czystości, a to także jest ważne. W końcu będziemy z niego korzystać codziennie. A kolor? Czerń wywoływała moje obawy, jednakże Justyna zakupiła u projektanta wnętrz wizualizację 3D naszej kuchni z wykorzystaniem właśnie czarnego granitowego zlewu. I, muszę przyznać, wyglądało to wyjątkowo. Takiej kuchni nigdy jeszcze nie widziałem! Była jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna, znajomi byliby zaskoczeni – nie mogłem doczekać się parapetówki!

Granit przekonał mnie także swoją trwałością oraz wytrzymałością. Dzięki temu zlewowi przestał mi się kojarzyć jedynie z nagrobkami. Teraz wiem, że granit jest naprawdę funkcjonalny i może być wykorzystywany także w domu. Cieszę się, że wybraliśmy taki granitowy zlew.