Trwałe deski ogrodowe z Wrocławia

Jeśli chcemy zbudować taras, musimy zastanowić się, który rodzaj drewna wybrać z nich wybrać. Możemy wybierać pomiędzy drewnem litym i zespolonym, ale nie jest to jedyny podział tych materiałów. Asortyment sklepów budowlanych obejmuje ogólny podział na drewniane i zespolone deski tarasowe. Jednak pomiędzy tymi dwiema kategoriami wciąż istnieją różne modele.

Jakie deski wybrać do prac w ogrodzie?

deska ogrodowa z wrocławiaPłyty drewniane na tarasy, dzieli się głównie według rodzaju drewna użytego do ich produkcji. Niemniej jednak deska ogrodowa z wrocławia wyróżnia się najlepszą trwałością. Najważniejsze są deski sosnowe. Płyty wykonane z drewna iglastego mają dobre właściwości wytrzymałościowe. Są one odporne np. na warunki klimatyczne, ponieważ drzewa te występują w przyrodzie w klimacie umiarkowanym, więc drewno udowodni swoją wartość w warunkach polskich. Oddzielną kategorią od drewnianych paneli tarasowych są belki. Elementy te służą do mocowania podłogi, do łączenia paneli górnych, które zabezpieczą podłogę na tarasie. Belki są zazwyczaj wykonane z sosny i mają gruby przekrój poprzeczny. Zazwyczaj są one również surowe lub tylko wstępnie obrobione, np. impregnowane. Nie będą one bezpośrednio narażone na deszcz lub słońce, ale warto je chronić tak, aby były trwałe i funkcjonalne tak długo, jak to tylko możliwe. Małe rowki na całej powierzchni takich desek poprawiają przyczepność nawet podczas deszczu.

Dzięki nim bezpieczeństwo poruszania się po tarasie wyłożonym drewnianymi deskami jest dość bezpieczne. Jednorodne deski drewniane również mogą być szorstkie. Płyty wykonane z desek do ogrodów to nowoczesny sposób na pokrycie podłóg zewnętrznych. Dodatek materiałów syntetycznych wzmacnia ich całość i nadaje im lepsze właściwości wytrzymałościowe.