Terapia dla par prowadzona przez doświadczonego psychologa

 

Miłość niejedno ma imię. Bywa, że w trakcie trwania związku pojawiają się problemy. Coraz więcej par decyduje się na skorzystanie z pomocy terapeuty. Czasem świeże spojrzenie profesjonalisty, który spojrzy na daną relację z boku, może zdziałać cuda. Warto jednak udać się po pomoc do terapeuty, który specjalizuje się w terapii par.

Pary mogą skorzystać z pomocy dobrego psychologa

psycholog dla parPary, które doświadczają od dłuższego czasu różnego rodzaju trudności w związku, często decydują się na skorzystanie z pomocy profesjonalisty. W wielu przypadkach terapia kończy się sukcesem. Jednak decyzja o podjęciu terapii powinna być podjęta wspólnie przez oboje partnerów, którzy chcą ratować swój związek. Kwestią, która najczęściej szwankuje w związku dwojga dorosłych osób, jest bez wątpienia komunikacja. Psycholog dla par wyposaża swoich klientów w niezbędne narzędzia, które mają służyć poprawie komunikacji w związku. Czas terapii par różni się znacząco w zależności od rodzaju problemów. Bywa, że wystarczy zaledwie kilka wspólnych sesji terapeutycznych, by rozwiązać problem. Zdarza się również, że dana para uczęszcza na terapię nawet przez parę lat. Niekiedy też terapeuta proponuje parze sesje wspólne i kilka sesji indywidualnych, na których z każdym z partnerów omawia nurtujące ich kwestie. Sesje terapeutyczne odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu. Są prowadzone w różnych nurtach terapeutycznych w zależności od przygotowania i wykształcenia danego psychoterapeuty.

Małżeństwa i związki partnerskie przechodzą przez różnego rodzaju kryzysy i trudności. Niekiedy przydatna okazuje się pomoc doświadczonego psychologa, który specjalizuje się w psychoterapii par. Psychoterapia par wymaga zaangażowania obydwu stron. Tylko wtedy ma szansę na powodzenie.