Strumyk w ogrodzie

Większość z Nas marzy o pięknym domu z ogrodem. Kiedy już uda Nam się postawić dom, zaczynamy zastanawiać się nad wyglądem otaczającej go zieleni. Projektując działkę okalającą budynek, samodzielnie, czy też korzystając z usług firm, które się w tym specjalizują możemy wykorzystać różne warianty. 

Strumyk w ogrodzie

sztuczny strumień w ogrodzieBardzo popularnym w ostatnim czasie pomysłem, jest zainstalowanie strumienia. Realizacja tej koncepcji może dać spektakularny efekt, który przechodzi Nasze oczekiwania. Możemy uzyskać nadzwyczajny klimat, a niosący się szum wody sprawi, że będziemy czuli się jak w magicznym miejscu. Sztuczny strumień w ogrodzie przede wszystkim wtrąci w Naszą monotonność mnóstwo życia. Dźwięk jaki usłyszymy będzie relaksujący i odprężający. Najłatwiej projektuje się go na terenach o naturalnie zróżnicowanej wysokości. Ważne jest to, aby był zachowany znaczny spadek terenu pomiędzy końcem i początkiem Naszej wspaniałej, małej architektury. Jeśli chcemy, aby kaskada miała naturalny wygląd długość nie powinna być krótsza niż 6-7 metrów – wtedy uzyskamy najlepszy wynik. Najdogodniejsza głębokość to około 30 centymetrów, ku brzegom ta liczba powinna się stopniowo zmniejszać, natomiast szerokość nie powinna przekraczać 80 centymetrów. Jeżeli chcemy, aby prezencja była jeszcze bardziej uwidoczniona powinniśmy zastosować kamienie, żwir, a także różne rośliny, które najczęściej możemy spotkać w takich miejscach. Szczególnie modne stało się umieszczanie na końcu potoku oczka wodnego z bujną roślinnością.

Zbliżając się ku końcowi trzeba dodać, że zainstalowanie sztucznego strumienia w ogrodzie na pewno jest czasochłonne i wymaga nakładu nie małych środków finansowych, jednak rezultat często jest zdumiewający. Dodatkowo, jeśli znudzi Nas szum wody wystarczy tylko wyjąć wtyczkę od zasilania i voila – błoga cisza zagościła!