Smaczna karma dla psa

Domowe zwierzęta wymagają odpowiedniego pożywienia, aby mieć siłę i energię do codziennych zabaw. Niektórzy właściciele karmią swoje psy tym, co sami jedzą, ale to na dłuższą metę zły sposób, bo możemy zwierzęciu zaszkodzić.

Skład pożywienia antyalergicznego dla psa

karmy antyalergiczne dla psówWeterynarze zalecają, aby wszystkie psy karmić specjalną karmą przeznaczoną dla tego typu zwierząt. Takie pożywienie nie zawiera soli, cukru i szkodliwych przypraw dla układu trawiennego psa. Jedzenie, które spożywają ludzie często jest ciężkostrawne, tłuste i pełne konserwantów, a takie składniki mogą wywołać u psa choroby. Szczeniaki powinny dostawać specjalną karmę z odpowiednią proporcją witamin i minerałów niezbędnych do wzrostu, a dorosłe psy, które mają wrażliwe żołądki, karmy antyalergiczne dla psów. Są to tak skomponowane składniki, aby były łatwo przyswajalne przez układ pokarmowy psa i nie wywoływały reakcji alergicznych. Karma jest wolna od zbóż, laktozy, glutenu i soli. Źródłem węglowodanów dla psa są bataty, czyli słodkie ziemniaki, które nie powodują nagłych skoków poziomu cukru we krwi. Energia jest systematycznie uwalniana przez dłuższy czas, aby zwierzę miało siłę przez wiele godzin. Psy, które cierpią na różne alergie pokarmowe, często są ospałe, brak im chęci do zabawy i nie mają apetytu. Po zmianie karmy, pies niemalże od razu odzyska siły i stanie się przeciwnością siebie samego. Karmę antyalergiczną mogą spożywać dorosłe psy, a także suki w czasie laktacji i ciąży, bo mają one w swoim składnie wszystkie najważniejsze witaminy.

Jeżeli pies nie będzie przyjmował właściwej karmy, to w szybkim czasie straci na wadze, a braki witamin zaczną być widoczne na sierści i po stanie zębów. Karmy dla psów najlepiej kupować w dobrych sklepach zoologicznych, bo mają je najlepszej jakości.