Rodzaje pianek w materacach ze sklepu internetowego

Obecnie klienci bardzo chętnie wybierają materace wykonane z pianek poliuretanowych. Zanim jednak ktoś zdecyduje się na konkretny materac, to na pewno warto wiedzieć, z jakiej dokładnie odmiany pianki jest on wykonany. Okazuje się, że pianka piance nierówna i na rynku znaleźć można materace wykonane z kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu różnych rodzajów pianek.

Pianki HR, PUR T i utwardzone

materace sklep internetowyRóżnią się one od siebie wieloma cechami, dlatego tym bardziej warto wiedzieć, co tak naprawdę kupujemy. Do podstawowych odmian tego materiału zaliczyć można z pewnością piankę poliuretanową HR-30. Do grupy pianek HR należą również pianki poliuretanowe HR-35 oraz HR-40. Kolejną odmianą pianki, z której wykonuje się materace, jest pianka PUR T 25. Podobna do niej jest pianka PUR T 30. Warto też wspomnieć o piance termoelastycznej standardowej w kolorze białym. Na pewno materace sklep internetowy będzie miał do zaoferowania różne rodzaje pianek, więc trzeba wiedzieć, co oznacza konkretny typ – jedne mają większą gęstość, a inne mniejszą. Jeśli gęstość jest większa, to można się domyślić, że materac będzie po prostu twardszy. Z kolei jeśli gęstość jest mniejsza, to materac piankowy jest bardziej miękki (niektóre można nawet zwijać w rulon). Rodzajem pianki, z której wykonuje się nieco twardsze materace, jest pianka termoelastyczna utwardzona w kolorze różowym albo czerwonym.

Czasami w sklepach znaleźć można też materace, które oznaczone są jako te wykonane z pianki typu Komfort. Ten rodzaj pianki poliuretanowej charakteryzuje się niższą gęstością, dlatego jest bardziej miękki. Jak widać, wśród wielu typów pianki poliuretanowej każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Wszystko zależy od tego, czy wolimy spać, wypoczywać na materacu miękkim czy może zdecydowanie twardszym.