Rodzaje bram wjazdowych

Posiadanie domu, jego budowa, czy też kupno łączy się z zawsze z innymi elementami, które dokupujemy, by żyło się wygodnie i dobrze. Funkcjonalność naszych posesji jest bardzo ważna w codziennym życiu, a pierwszą rzeczą, na którą większość ludzi zwraca uwagę jest brama. Można powiedzieć, że odgrywa ona rolę wizytówki każdego domu. 

Jak wybrać odpowiednią bramę?

stalowe rolki do bramPrzy wyborze bramy powinniśmy kierować się nie tylko oceną wizualną i kosztami, ale także jej funkcjonalnością i trwałością. Jest to rzecz, która ma służyć nam przez lata, dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na wszystkie detale, by w krótkim czasie nie żałować swojej decyzji. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów bram. Możemy wyróżnić rozwierane jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe, a także przesuwane samonośne oraz szynowe. Wybór zależy przede wszystkim od tego ile miejsca mamy na podwórzu. Jeśli jest go dużo, możemy pozwolić sobie na praktycznie każdy rodzaj ogrodzenia. Kiedy chcemy zaoszczędzić i mieć więcej miejsca na przykład dla samochodów, to warto zainwestować w bramę przesuwaną. Nie będzie ona trudna w instalacji, ani w obsłudze. Jeśli zdecydujemy się na ten rodzaj, bezpieczniejszym wyborem będzie instalacja konstrukcji szynowej. Choć będziemy musieli zwrócić tu szczególną uwagę na wózki oraz stalowe rolki do bram, ponieważ są to elementy, które muszą posłużyć przez lata, nie rdzewiejąc przy pierwszych opadach. Drugą rzeczą, o której będziemy musieli pamiętać, to czyszczenie szyny, która może być zanieczyszczana przez ziemię i liście.

Bez względu na to, jaki rodzaj bramy wybierzemy, ważne jest, by pamiętać o jej funkcjonalności i wytrzymałości. Jeśli nie jesteśmy pewni swojej decyzji, warto skonsultować się z fachowcem, który będzie w stanie pomóc nam nie tylko przy wyborze, ale także instalacji bramy.