Przedłużacz do ogrodu

Pielęgnując swój ogród prawie zawsze potrzebujemy dostępu do energii elektrycznej. Doprowadzenie stałej sieci energetycznej w każde miejsce naszego ogrodu jest niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu są różnego rodzaju przedłużacze, dzięki którym mamy dostęp do energii elektrycznej na terenie całego ogrodu.

Jaki przedłużacz będzie najlepszy?

przedłużacze ogrodoweWyróżniamy conajmniej kilka rodzajów przedłużaczy przystosowanych do trudnych warunków atmosferycznych. Najlepsze są przedłużacze ogrodowe, które posiadają kilka gniazd, dzięki temu do jednego przedłużacza możemy podłączyć jednocześnie kilka urządzeń. Kilkudziesięciometrowy przedłużacz bębnowy, wyposażony w conajmniej cztery gniazda idealnie się sprawdzi. Cały przedłużacz jest bardzo dobrze zabezpieczony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, w tym przed wilgocią. Nie musimy się bać o to, że po rozwinięciu przedłużacza na trawę pokrytą rosą zniszczymy przedłużacz. Nic takiego się nie stanie, ponieważ cały przewód, tak samo jak gniazda, jest pokryty dość grubą warstwą materiału izolacyjnego. Do wyboru mamy przedłużacze o różnej długości. Najkrótsze z nich są długości kilkunastu metrów, a najdłuższe kilkudziesięciu. To na jaki się zdecydujemy, zależy tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych potrzeb, ponieważ jedne i drugie są tak samo dobre. Jeśli będziemy używać takiego przedłużacza zgodnie z jego przeznaczeniem, to powinien nam on posłużyć przez conajmniej kilka lat ciągłej eksploatacji.

Kwota jaką musimy poświęcić na dobrej jakości przedłużacz, to kwota od stu do dwustu złotych. W tym przedziale cenowym możemy nabyć bardzo dobrej jakości przedłużacz do ogrodu. Na taki przedłużacz dostaniemy kilkuletnią gwarancję, która upoważnia nas do odesłania przedłużacza do serwisu gwarancyjnego.