Kosze ze słodyczami jako pomysł na prezent

Kupienie dobrych prezentów dla dzieci nie jest rzeczą łatwą, szczególnie jak trzeba wziąć pod uwagę preferencje trzydziestu dzieci w klasie. W starszych klasach dzieci same już sobie robią prezenty, losują na karteczkach imiona i robią tej osobie prezent-niespodziankę. W klasach 1-3 to nauczyciele są za to odpowiedzialni.

Słodkie prezenty dla dzieci

kosze ze słodyczamiKupno zabawek zawsze jest ryzykowne. Te bardziej uniwersalne jak klocki, misie czy lalki znajdują się pewnie w każdym domu, a zakup bardziej oryginalnych może być chybionym pomysłem. Długo się namyślałyśmy z innymi nauczycielkami co można dać takim dzieciom, żeby się im spodobało, ale też żeby nie było bardzo drogie. Stanęło na tym, że najlepszym rozwiązaniem są kosze ze słodyczami. Dekoracyjne koszyczki mogą nie tylko stanowić ,,opakowanie” prezentu, ale później mogą służyć jako pudełko na zabawki w domu, czy na inne drobiazgi. Słodycze lubi każdy maluch, więc dzieciaki się ucieszą. Starałyśmy się jednak wybierać słodycze bardziej zdrowe, takie jak żelki z witaminami, lizaki bez cukru, czy czekolady robione z naturalnych składników. Taki zestaw wyszedł droższy, niż gdyby całość była złożona ze standardowych słodyczy, ale w końcu liczy się dobro dziecka. Do tego rodzice też powinni być zadowoleni, że ich dzieci nie będą tylko zajadały się pustymi kaloriami, ale także będą w ten sposób dbać jakość o swoje zdrowie. Do zapakowania słodkości wybrałyśmy wiklinowe koszyczki, celofan do ich zawinięcia oraz błyszczące tasiemki do zrobienia kokardek przy wiązaniu.

Całość wyszła bardzo ładnie i atrakcyjnie. Byłyśmy bardzo zadowolone ze swojej pracy. Dzieciaki się cieszyły na widok takiej góry słodyczy, a i rodzice nie narzekali. Wielu z nich stwierdziło, że zdrowe słodycze to świetny pomysł i sami będą teraz takie kupować dzieciakom.