Fundamenty i ich izolacja przeciwwodna

Fundament to element konstrukcyjny, który przekazuje podłożu całość obciążenia budowli. Wykonywany jest najczęściej z żelbetonu, murowany z cegły albo kamienia lub betonu. Prawidłowo wykonana izolacja jest niezbędna, aby w naszym budynku nie pojawiała się wilgoć a z czasem pleśń.

Prawidłowe wykonanie izolacji przeciwwodnej

Innowacyjne izolacje przeciwwodne wykonuje innowacyjne izolacje przeciwwodnesię po to, aby zabezpieczyć fundamenty przed wsiąkaniem w nie wody co prowadzi do nadmiernej wilgoci a z czasem do pojawienia się pleśni, która jest niebezpieczna, ponieważ powoduje wiele infekcji, szczególnie u wrażliwych osób a także choroby układu oddechowego. To oznacz, że wpływa nie tylko na nasze płuca, ale również na nos i gardło. Dlatego budując własny dom powinniśmy zadbać o to, aby izolacje były dokładnie i starannie wykonane, gdyż nawet najmniejsze niedopatrzenie spowoduje wsiąkanie wody gruntowej. Izolacje przeciwwodne stosuje się na terenach o średnim albo wysokim poziomie wód gruntowych, dlatego też często nazywane są izolacjami średnimi albo ciężkimi. W przypadku niskiego poziomu wód stosuje się izolację przeciwwilgociową. Jednak izolacje przeciwwodne są bardziej skuteczniejsze, ale to nie oznacza, że są droższe, wręcz przeciwnie są o wiele tańsze. Oczywiście wybór materiałów do izolacji zależy od rodzaju podłoża oraz od poziomu wód. Można wykorzystać posypki z materiału uszczelniającego, zaprawy, kliny albo plomby cementu szybkowiążącego, folie w płynie czy maty penetrujące strukturę wylewanego betonu.

Jeśli więc zależy nam na prawidłowo wykonanej izolacji przeciwwodnej warto wybrać specjalistów, którzy się na tym znają oraz mają w tym doświadczenie, ponieważ do od jej wykonania zależy czy w przyszłości w naszym domu pojawi się wilgoć a z czasem pleśń czy też nie.