Elegancja i swoboda w jednym – styl hamptons

Jeśli nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, w każdej aranżacji wnętrz przeważają elementy, które nadają jej charakteru. Na przestrzeni lat wykorzystywanie konkretnych elementów wystroju przez większą liczbę osób pozwoliło na wykształcenie się tak zwanych stylów, takich jak nowoczesny, vintage, ludowy i wiele innych.

Jasne meble i marynistyczne dodatki

styl hamptons mebleCoraz częściej spotkać można style, które łączą kilka innych w jedną ciekawą aranżację. Jednym z ich, który ostatnimi czasy cieszy się popularnością jest tak zwany styl hamptons. Pochodzi prawdopodobnie z dwóch miejscowości na Long Island – East i South Hampton, gdzie bogaci Nowojorczycy mają swoje wakacyjne „przystanie”. Styl ten cechuje połączenie elegancji ze swobodą. Taki kolaż ma sprawiać wrażenie klasy i dobrego smaku przy jednoczesnym poczuciu wakacyjnego luzu. Aby uzyskać idealny styl hamptons meble powinny być w stylu vintage lub po prostu z drewna, a dywany należy dobierać w odcieniach niebieskiego. Kolorystyka ścian i wykończeń również powinna być stonowana. Chodzi o to aby uzyskać jasne i pełne blasku wnętrze. To co nadaje unikalnego charakteru takiej aranżacji są orientalne, marynistyczne dodatki, takie jak paski, żaglówki, stery czy liny – w postaci ozdobnych tapet, motywów na meblach, pokrowcach na poduszki lub zwykłych obrazków. Szczególnym elementem, jaki można zauważyć w pierwotnej aranżacji, są białe drewniane ramy okienne, które dodatkowo rozjaśniają pomieszczenie.

Styl hamptons równie dobrze nadaje się do prywatnego domu, domku letniskowego, hotelu, a nawet klimatycznej restauracji. Można by pomyśleć, że przez swoją jasną kolorystykę jest nie praktyczny i ciężko utrzymać go w czystości. Jednak dla chcącego nic trudnego. Wystarczy zamawiając elementy wyposażenia zwrócić pod tym względem uwagę na materiał i cieszyć się ciepłem wnętrza.