Cegła do aranżacji wnętrz

Cegła to jeden z popularniejszych trendów dekoracyjnych, w ostatnim czasie. Coraz więcej osób z chęcią używa jej, aby upiększyć ściany zewnętrzne lub wewnętrzne swoich domostw. Najczęściej taka dekoracja kojarzy nam się z naturalnym kolorem czerwonym, jednak równie popularne są cegły w różnych odcieniach. Niezależnie od barwy, to innowacyjne rozwiązanie cieszy się sporym zainteresowaniem i pięknym wyglądem.

Dekoracyjna cegła do dekoracji ścian

biała cegła dekoracyjnaNajpopularniejszym kolorem zaraz obok czerwonego, jest biały i właśnie tej barwy są cegły używane również do dekoracji ścian. Nie będzie to raczej dla nikogo niespodzianką, ale biel nigdy nie wychodzi z mody. Jest to najpopularniejsza barwa wnętrza domostw i mieszkań, a co sezon odkrywana jest na nowo. Takowe rozwiązanie charakteryzuje się innowacyjnością, nowoczesnością, niespotykanym charakterem oraz oryginalnością. Biała cegła dekoracyjna chętnie stosowana jest do dekoracji ścian salonów, przedpokojów oraz sypialni. Rzadziej w łazienkach lub kuchni ponieważ może to powodować zbyt dużą wilgoć. Montaż cegły wbrew pozorom jest dosyć prosty. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom nie musimy zdzierać tynku i czyścić ścian do surowego stanu. Możemy zaopatrzyć się w gotowe produkty, takie jak płytki cementowe na kształt cegły. Dzięki temu będziemy w stanie położyć je na całej powierzchni ściany, jak zwykłą glazurę. Wykonana w taki sposób, tak samo jak zwykła cegła, jest odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia, jak i wysokie temperatury. Mimo wszystko należy zadbać o właściwą pielęgnację cegły. Należy ją zabezpieczyć przed wnikaniem w szpary kurzu, zabrudzeniami oraz wszelkimi zarysowaniami.

Odpowiednio zadbana cegła dekoracyjna, jest w stanie posłużyć nam przez długie lata. Samo jej czyszczenie nie jest trudne, wystarczy raz na jakiś czas odkurzyć ich powierzchnię, aby pozbyć się kurzu lub zaopatrzyć się w odpowiedni preparat i nałożyć go równomiernie na powierzchnię płytki i w razie potrzeby przetrzeć wilgotną ścierką.